Inter Miláno stratil dôležité body: Nedarilo sa ani Lobotkovmu Neapolu

sobota, 30. december 2023 09:35 | Autor: TASR

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka | zdroj: TASR

Futbalisti Interu Miláno remizovali v piatkovom dueli 18. kola Serie A na pôde FC Janov 1:1.

Nenatiahli tak sériu ligových víťazstiev, ktorá sa zastavila na čísle štyri. Líder súťaže sa ujal vedenia v 42. minúte zásluhou Marka Arnautoviča, domáci vyrovnali ešte pred prestávkou gólom Radu Dragusina. Inter vedie tabuľku s päťbodovým náskokom pred Juventusom Turín, ktorý má však zápas k dobru.

SSC Neapol v zostave s uzdraveným slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom iba remizoval s Monzou 0:0. Úradujúcemu talianskemu majstrovi patrí v neúplnej tabuľke až 7. miesto.

Monza si mohla spod Vezuvu odviesť všetky tri body, Matteo Pessina však v druhom polčase nepremenil pokutový kop. V nervóznom závere videli červené karty obaja hlavní tréneri Walter Mazzarri a Raffaelle Palladino i Marko Marič sediaci na lavičke náhradníkov hostí.