Bayer Leverkusen je naďalej nezdolaný: Bero hral za Bochum, Kane opäť skóroval a český hetrik

štvrtok, 21. december 2023 08:45 | Autor: TASR

Bundesliga
Bundesliga | zdroj: Twitter

Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v stredajšom zápase 16. kola nemeckej Bundseligy na pôde Wolfsburgu 2:1.

Víťazný gól strelil v 43. minúte anglický kanonier Harry Kane a jeho tím si tak udržal na druhej pozícii štvorbodový náskok pred Stuttgartom. Vedenie si upevnil Bayer Leverkusen, ktorý zdolal Bochum jednoznačne 4:0 aj vďaka čistému hetriku Patrika Schicka. Za Bochum odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Matúš Bero. Leverkusen tak zostáva aj po šestnástich zápasoch jediným nezdolaným tímom v nemeckej lige i vo všetkých piatich popredných európskych súťažiach.

Tretí Stuttgart vyhral po dvoch zápasoch bez triumfu, keď si poradil 3:0 s Augsburgom. Dvoma gólmi za Freiburg sa blysol Lucal Höler, ktorého tím nakoniec prehral na pôde nováčika z Heidenheimu 2:3. Union Berlín triumfoval nad Kolínom 2:0 - víťazný gól strelil v 55. minúte Benedict Hollerbach. Jeho tím tak odskočil od pásma zostupu na tri body.

Momentálne je na pätnástom mieste, o tri body pred svojím stredajším súperom. Kolínu patrí predposledná sedemnásta priečka.