SERIE A: Nastúpili proti sebe Slováci. Lobotka vyzval Oberta, ako to dopadlo?

nedeľa, 17. december 2023 09:58 | Autor: TASR

Adam Obert (v bielom)
Adam Obert (v bielom) | zdroj: TASR

Futbalisti Neapola si napravili chuť po dvoch prehrách v Serii A a v sobotňajšom stretnutí 16. kola zdolali doma Cagliari 2:1.

V zostave tímu spod Vezuvu nechýbal slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel. Za hostí nastúpil od druhého polčasu obranca Adam Obert. Obhajcovia titulu sa ujali vedenia v 69. minúte, keď po kombinačnej akcii skóroval kanonier Victor Osimhen.

Hráči sardínskeho klubu dokázali rýchlo zareagovať a v 72. minúte vyrovnal Leonardo Pavoletti. Víťazný gól Neapola dal po akcii Osimhena v 75. minúte Chviča Kvaracchelija. SSC sa v priebežnej tabuľke posunul na štvrté miesto, Cagliari je šestnáste. Hráči Lecce zvíťazili nad Frosinone 2:1 a ukončili sériu desiatich duelov v súťaži bez výhry.