Blíži sa Xaviho koniec? Barcelona stratila ďalšie body a titul jej uniká

nedeľa, 17. december 2023 09:57 | Autor: TASR

Xavi
Xavi | zdroj: TASR

Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom dueli 17. kola španielskej La Ligy na ihrisku FC Valencia 1:1.

Skóre otvoril po prestávke útočník hostí Joao Felix, o vyrovnanie sa postaral v 70. minúte Hugo Guillamon. Barcelona sa posunula v tabuľke na tretie miesto, keď o bod preskočila Atletico, na druhý madridský tím Real stráca štyri body, obaja konkurenti však majú zápas k dobru.

Valencia figuruje na 10. priečke. V ďalšom zápase Atletico prehralo na pôde Bilbaa 0:2. Domáci potvrdili dobrú formu, trpkosť prehry nespoznali už v siedmom zápase za sebou. Madridčania nezabodovali druhýkrát z uplynulých troch ligových stretnutí.

Hráči FC Sevilla pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, v sobotu podľahli doma Getafe 0:3. V sezóne dosiaľ zabodovali naplno iba dvakrát, na víťazstvo čakajú už desať duelov. Celta Vigo zdolala v zápase zostupom ohrozených mužstiev Granadu 1:0.

Ukončila tak šnúru 12 duelov bez plného bodového zisku, Granada natiahla sériu bez víťazstva na 14 stretnutí.