Rasizmus v La Lige je problém, ktorý sa nerieši: Nico Williams z Bilbaa ďalšou obeťou

nedeľa, 28. apríl 2024 09:11 | Autor: TASR

Nico Williams
Nico Williams | zdroj: TASR

Španielsky futbalista Nico Williams z tímu Athletic Bilbao sa stal terčom rasistického útoku počas sobotňajšieho zápasu 33. kola La Ligy, v ktorom Baskovia prehrali na pôde Atletica Madrid 1:3.

Dvadsaťjedenročný útočník uviedol, že v prvom polčase pri zahrávaní rohového kopu počul od domácich divákov zvuky s rasistickým podtónom. "Počul som opičie zvuky, ale vždy to boli tí istí dvaja alebo traja ľudia. Musíme naďalej pracovať na tom, aby to jedného dňa prestalo," uviedol španielsky reprezentant, ktorý v závere prvého polčasu strelil vyrovnávajúci gól na 1:1.

Na predošlé urážky reagoval poklepaním si na predlaktie v narážke na farbu svojej pleti. Konanie priaznivcov "Los Colchoneros" odsúdil aj domáci kapitán Koke. "Posielam Nicovi všetku svoju podporu spolu so všetkými spoluhráčmi a celý klubom. Vo futbale nie je miesto pre to, čo sa stalo. Týchto ľudí musia identifikovať a nesmú ich vpustiť na štadión," povedal 32-ročný stredopoliar Atletica.