Matúš Bero sa konečne dočkal! Slovenský reprezentant sa po zranení vrátil do Bundesligy

nedeľa, 3. december 2023 10:24 | Autor: TASR

Matúš Bero
Matúš Bero | zdroj: TASR

Slovenský futbalista Matúš Bero sa po vyše dvoch mesiacoch od zranenia kolena úspešne vrátil na bundesligové trávniky.

V sobotňajšom zápase 13. kola najvyššej nemeckej súťaže nastúpil v základnej zostave VfL Bochum a prispel k víťazstvu 3:1 nad VfL Wolfsburg.

Dvadsaťosemročný stredopoliar odohral 72 minút, v prvom polčase dostal žltú kartu. RB Lipsko zdolal nováčika 1. FC Heidenheim 2:1 a v neúplnej tabuľke poskočil na štvrtú priečku pred Borussiu Dortmund. Zápas Bayern Mníchov - 1. FC Union Berlín sa v sobotu nehral pre snehovú kalamitu v bavorskej metropole.

Bundesliga - 13. kolo: RB Lipsko - 1. FC Heidenheim 2:1 (2:1) Góly: 29. Openda (z 11 m), 44. Poulsen - 45.+2 Gimber Borussia Mönchengladbach - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (0:0) Góly: 58. Plea (z 11 m), 80. Ngoumou - 61. Weghorst VfL Bochum - VfL Wolfsburg 3:1 (2:1) Góly: 19. Osterhage, 39. Bernardo, 87. Antwi-Adjei - 45.+1 Svanberg /M. Bero (Bochum) hral do 72. minúty + ŽK/