Súper Slovana je v Ligue 1 štvrtý: Lille zvládlo duel na pôde trápiaceho sa Lyonu

pondelok, 27. november 2023 09:12 | Autor: TASR

Lille vs Slovan
Lille vs Slovan | zdroj: TASR

Futbalisti OSC Lille zvíťazili v dueli 13. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Olympique Lyon 2:0 a figurujú na štvrtej priečke tabuľky. Za lídrom PSG zaostávajú o sedem bodov.

Súpera bratislavského Slovana v skupine EKL poslal v 28. minúte do vedenia Jonathan David. Triumf poistil v prvom polčase gólom aj Tiago Santos. Hráči Stade Brest uspeli na ihrisku Montpellieru 3:1 a poskočili na siedmu priečku tabuľky. OGC Nice zdolalo FC Toulouse 1:0 a potvrdilo druhé miesto.

Jediný gól v stretnutí zaznamenal v 54. minúte nigérijský útočník Terem Moffi. Toulouse patrí 15. priečka v 18-člennej tabuľke. V ďalších dueloch Metz uspel na ihrisku Lorientu 3:2 a zápas medzi Nantes a Le Havre sa skončil remízou 0:0.

Ligue 1 - 13. kolo:

Olympique Lyon - OSC Lille 0:2 (0:2)

Góly: 28. David, 32. Santos