Filip Mešár s hetrikom v zámorí! Tento výkon Slováka si musel všimnúť aj Montreal Canadiens

streda, 22. november 2023 08:43 | Autor: TASR

Filip Mešár
Filip Mešár | zdroj: TASR

Slovenský hokejista Filip Mešár sa blysol v noci na stredu svojím prvým hetrikom v kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL).

K vysokému triumfu Kitchener Rangers nad Erie Otters 10:3 prispel aj asistenciou. Devätnásťročný útočník strelil dva presné zásahy už počas prvej tretiny a hetrik skompletizoval v 37. minúte počas presilovej hry.

V stretnutí zaznamenal šesť striel, pripísal si štyri plusové body a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Prvou bol jeho spoluhráč Antonino Pugliese, ktorý sa presadil štyrikrát. Mešár nastúpil v 11 zápasoch a získal 22 bodov (8+14). Kitchener triumfovali v ôsmom stretnutí v rade.

Za Erie skóroval Martin Mišiak, asistenciu dosiahol Ondrej Molnár. V súťaži QMJHL skóroval Peter Repčík. Útočník Drummondvillu strelil štrnásty gól v sezóne, no jeho tím prehral na ľade Quebecu Remparts 1:3. Center druhej formácie odohral celkom 21 zápasov a získal 23 bodov (14+9).