Jubileum pre Erika Černáka v NHL: V drese Tampy odohral 300 zápasov! Nočné výsledky v zámorí nenudili

streda, 18. október 2023 08:05 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

Hokejisti Tampy Bay Lightning prehrali v noci na stredu v NHL na ľade Buffala Sabres 2:3 po predĺžení. V drese hostí odohral slovenský obranca Erik Černák svoj 300. zápas v profilige.

Tampa prehrávala po 1. tretine 0:2, no dvoma gólmi Brandona Hagela dotiahla zápas do predĺženia. V ňom napokon rozhodol o triumfe "šablí" po 106 sekundách Dylan Cozens. V zostave Montrealu nastúpil Juraj Slafkovský, Canadiens doma prehrali s Minnesotou 2:5.

Slovenský útočník dvakrát oslabil svoj tím, hostia oba jeho fauly potrestali v presilovej hre. Wild potiahli trojbodoví Kirill Kaprizov (1+2) a Mats Zuccarello (0+3). Štyri body za dva góly a dve asistencie nazbieral Leon Draisaitl z Edmontonu. Jeho tím zdolal Nashville hladko 6:1. Tomáš Tatar odohral za Colorado svoj tretí zápas, na ľade Seattlu nebodoval. Jeho tím zvíťazil 4:1.

NHL - výsledky: Buffalo - Tampa Bay 3:2 pp, Philadelphia - Vancouver 2:0, Montreal - Minnesota 2:5, NY Islanders - Arizona 1:0, Nashville - Edmonton 1:6, Winnipeg - LA Kings 1:5, Seattle - Colorado 1:4, San Jose - Carolina 3:6, Vegas - Dallas 3:2 pp a sn