Paulo Dybala má zdravotné problémy: Ako dlho bude chýbať AS Rím?

pondelok, 9. október 2023 19:28 | Autor: TASR

Paulo Dybala
Paulo Dybala | zdroj: AS Rím

Argentínsky futbalista Paulo Dybala bude pre zranenie krížneho kolenného väzu chýbať AS Rím približne mesiac.

Dvadsaťdeväťročný útočník si privodil ťažkosti v nedeľňajšom zápase 8. kola Serie A, keď jeho tím uspel na ihrisku Cagliari 4:1. Dybala opustil ihrisko po tvrdom zákroku Mattea Pratiho. V 40. minúte ho preto vystriedal Andrea Bolleti, ktorý v druhom polčase zaznamenal gól.

Rím vo vyhlásení pre agentúru AFP uviedol, že vyšetrenie v pondelok odhalilo natiahnutie väzu v ľavom kolene a bude mimo hry približne štyri týždne.

Argentínčan tak pravdepodobne vynechá 29. októbra stretnutie Rimanov na ihrisku Interu Miláno. O dva týždne neskôr by sa však už mal vrátiť do zostavy v derby proti Laziu. Mužstvu Joseho Mourinha patrí po ôsmich kolách 10. miesto v tabuľke.