Sparta Praha potvrdila svoju formu: Lukáš Haraslín dal o sebe opäť vedieť

nedeľa, 1. október 2023 10:29 | Autor: TASR

Lukáš Haraslín
Lukáš Haraslín | zdroj: TASR

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 10. kola českej ligy nad FC Viktoria Plzeň 2:1. V drese domácich zaznamenal asistenciu slovenský reprezentant Lukáš Haraslín.

Sparta potvrdila prvé miesto v tabuľke, druhá Slavia stráca tri body a v nedeľu nastúpi na pôde Teplíc. Hráči MFK Karviná zvíťazili nad FC Slovan Liberec jednoznačne 5:2. V zápase sa strelecky presadili aj Slováci. Alex Iván zaznamenal v drese domácich gól a asistenciu, Ľubomír Tupta skóroval za Liberec.

V ďalšom dueli 10. kola vyhrala Ostrava na pôde Olomouca 3:0. Brankár domácich Matúš Macík dostal červenú kartu v 19. minúte. Jablonec uspel doma proti Slovácku 2:0, keď oba góly strelil v prvom polčase. Zlín remizoval s Českými Budějovicami 1:1.