Paríž v klasike zdemoloval Marseille: Milan Škriniar prispel k čistému kontu PSG

pondelok, 25. september 2023 08:14 | Autor: TASR

Milan Škriniar
Milan Škriniar | zdroj: TASR

Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 6. kola Ligue 1 doma nad Olympiqueom Marseille 4:0, no prišli o hviezdneho útočníka Kyliana Mbappeho. PSG sa dostalo na tretie miesto tabuľky, hostia klesli na siedmu priečku.

Domáci Parížania v zápase dominovali, no už po polhodine hry prišli o francúzskeho kanoniera, ktorý si pravdepodobne poranil členok na ľavej nohe a vystriedal ho Goncalo Ramos. Mbappe sa zranil už po siedmich minútach, keď ho fauloval Leonardo Balerdi a z následného priameho kopu skóroval Achraf Hakimi. Potom sa ešte skúsil vrátiť na ihrisko, ale v 31. minúte striedal.

O ďalšie góly PSG sa postarali Randal Kolo Muani a dva v druhom polčase strelil Ramos. Futbalisti Racingu Štrasburg zvíťazili na ihrisku FC Metz 1:0 a na konte majú desať bodov. Jediný gól strelil v 83. minúte Habib Diarra. Prvý triumf v sezóne dosiahol Lens, ktorý doma zdolal Toulouse 2:1.