pondelok, 18. september 2023 08:23 | Autor: TASR

AS Rím
AS Rím | zdroj: YouTube

Futbalisti AS Rím si pripísali prvé víťazstvo v novom ročníku Serie A. V súboji 4. kola deklasovali doma Empoli 7:0, dvoma gólmi k tomu prispel argentínsky útočník Paulo Dybala. Empoli je bez bodu posledné so skóre 0:12.

Cagliari a Udinese naďalej čakajú na prvé ligové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Ich vzájomný súboj v rámci 4. kola sa v nedeľu skončil bezgólovou remízou. Cagliari má zatiaľ na svojom konte dva a Udinese tri body za nerozhodné výsledky. V drese domácich nastúpil v 79. minúte na trávnik slovenský obranca Adam Obert.

Aj po štvrtom kole sú bez prehry hráči Lecce, ktorí remizovali na ihrisku Monzy 1:1. Luca Mazzitelli rozhodol dvoma presnými zásahmi o víťazstve Frosinone nad Sassuolom 4:2. Domáci prehrávali už o dva góly, za Sassuolo sa dvakrát v prvom polčase presadil Andrea Pinamonti. Fiorentina si doma poradila s Atalantou Bergamo 3:2, víťazný gól dal štvrťhodinu pred koncom Christian Kouame.