sobota, 26. august 2023 08:47 | Autor: TASR

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | zdroj: YouTube

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prispel v piatok hetrikom k triumfu svojho Al-Nassr na pôde Al Fateh (5:0) v 3. kole saudskej Pro League (SPL). Ďalšie dva góly pridal Senegalčan Sadio Mane, pri víťaznom mu asistoval práve Ronaldo.

Prvý gól padol krátko pred polhodinou hry a Ronaldo pridal ďalší ešte pred prestávkou. Tridsaťosemročný útočník zvýšil desať minút po polčase na 3:0 a záverečný gól pridal v nadstavení. Ešte predtým zvýšil Mane na 4:0.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty tak zaknihoval svoj tretí hetrik od príchodu do Saudskej Arábie. Góly boli okrem toho prvé po štyroch zápasoch, keď rozhodol o triumfe svojho tímu v Arabskom pohári, a zároveň prvé po zranení kolena.