Skvelý úvod sezóny pre Spartu aj Slaviu: Pražské kluby nestratili ani bod

pondelok, 14. august 2023 07:49 | Autor: TASR

Slavia Praha
Slavia Praha | zdroj: TASR

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom stretnutí 4. kola českej ligy na pôde FK Mladá Boleslav 1:0. Slavia triumfovala vo všetkých dueloch nového ročníka a spolu s mestským rivalom Spartou má na konte dvanásť bodov.

Viktoria Plzeň si poradila s Českými Budějovicami vonku 5:2. Hetrikom sa blysol útočník Pavel Šulc.

Tretiu výhru v sérii zaknihovali hráči Sigmy Olomouc, ktorí zdolali Teplice 2:1. Naopak, tretiu prehru za sebou zaznamenala Karviná, ktorá podľahla Pardubiciam (1:2).

Česká liga - 4. kolo:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:5 (1:2)

Góly: 45.+3 Hora (z 11 m), 74. Osmančík - 10., 72. a 90.+1 (tretí z 11 m) Šulc, 8. Traore, 46. Bucha

/M. Králik hral odohral celý zápas, L. Čmelík hral od 46. minúty, D. Šipoš bol na lavičke náhradníkov (Č. Budějovice) - M. Tvrdoň bol na lavičke (Plzeň)/

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:1 (0:0)

Góly: 55. a 75. Vodháněl - 72. Krsmanovič

/M. Macík a J. Chvátal odohrali celý zápas, D. Ventúra hral do 68. minúty, T. Digaňa bol na lavičke náhradníkov (všetci Sigma)/

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Gól: 45.+3 Hofmann. ČK: 86. Cicillia (Slovácko)

/E. Prekop (Bohemians) hral od 74. minúty/

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:1 (0:0)

Góly: 59. Tijani

/A. Kadlec (Mladá Boleslav) hral do 87. minúty - M. Tomič hral do 46. minúty, J. Hromada a I. Schranz boli na lavičke (všetci Slavia)/

FK Pardubice - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Góly: 39. Tischler, 55. Matoušek - 90.+4 Halinsky (vlastný)

/V. Budinský odchytal celý zápas (Pardubice) - R. Mikuš odohral celý zápas, D. Krčík hral od 60. minúty, M. Franko bol na lavičke (všetci Karviná)/