nedeľa, 20. november 2022 18:48 | Autor: Jakub Vaverka

Ekvádor
Ekvádor | zdroj: TASR

Futbalisti Ekvádoru vstúpili do MS 2022 v Katare víťazne. Domácu reprezentáciu porazili po presných zásahoch Ennera Valenciu 2:0.

Enner Valencia skóroval už v 3. minúte, ale jeho gól neplatil pre údajný ofsajd.

Následne tento zakončovateľ tureckého Fenerbahce Istanbul premenil pokutový kop v minúte číslo 16. Po tom, čo bol sám faulovaný, čím porušil nepísané pravidlo, ktoré pojednáva o tom, že faulovaný futbalista by na penaltu ísť nemal.

A na konečných 2:0 upravil hlavičkou v 31. minúte. Presný center mu adresoval 24-ročný krajný obranca Angelo Preciado, ktorý je hráčom belgického Genku.

Ekvádor má po úvodnom zápase 3 body, Katar nebodoval a neskóroval. Treba objektívne napísať, že hostiteľská krajina si nedokázala vytvoriť súvislejší tlak a ani raz nevystrelila na bránu juhoamerického zástupcu.  Zajtra v A skupine vstúpia do bojov aj hráči Senegalu a Holandska.