pondelok, 5. september 2022 08:53 | Autor: TASR

1. FC Slovácko
1. FC Slovácko | zdroj: Facebook

Futbalisti 1. FC Slovácko ukončili víťaznú sériu hráčov Slavie Praha v najvyššej českej súťaži. V ich vzájomnom stretnutí v 7. kole sa zrodila remíza 1:1.

Slavia predtým zvíťazila v piatich dueloch za sebou a je na 1. mieste tabuľky. Druhá Plzeň však zaostáva iba o skóre a má o jeden odohratý zápas menej.

V stretnutí medzi Hradcom Králové a Baníkom Ostrava absolvoval premiéru v drese domácich slovenský útočník Matej Trusa. Kmeňový hráč Plzne hral do 65. minúty.

Česká liga - 7. kolo:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:1 (1:0)

Góly: 1. Doski - 74. Provod (11 m)

/Michal Tomič hral do 79. minúty, Patrik Šimko (obaja Slovácko) nastúpil v 90. minúte - Ivan Schranz hral do 46. minúty, Jakub Hromada (obaja Slavia) bol na lavičke náhradníkov/