Toto sa nečakalo! Tsitsipas nedokázal prejsť cez prvé kolo na US Open

utorok, 30. august 2022 08:38 | Autor: TASR

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas | zdroj: TASR

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas skončil už v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Štvrtý nasadený hráč nestačil v noci na utorok na kvalifikanta Daniela Elahiho Galana z Kolumbie a podľahol mu 0:6, 1:6, 6:3 a 5:7.

Tsitsipas sa v New Yorku nikdy nedostal cez tretie kolo a nepodarí sa mu to ani tento rok. Pre 94. hráča svetového rebríčka Galana to bol debut v hlavnej súťaži na turnaji a v 2. kole narazí na Austrálčana Jordana Thompsona. "Som nesmierne šťastný. Keď začal hrať lepšie, znervóznel som. No aj keď som prehral tretí set, dokázal som sa spamätať a cítil som, že hrám lepšie a lepšie," povedal dvadsaťšesťročný Galan.

Už v prvom kole sa rozlúčil s turnajom aj ďalší hráč Top 10. Desiaty nasadený Taylor Fritz z USA nestačil na krajana Brandona Holta a podľahol mu 7:6 (3), 6:7 (1), 3:6 a 4:6. Kanadský tenista Felix-Auger Aliassime postúpil do 2. kola, keď ako nasadená šestka zdolal na úvod Švajčiara Alexandra Ritscharda 6:3, 6:4, 3:6, 6:3. V jednom zo šlágrov úvodného dňa zvíťazil dvanásty nasadený Španiel Pablo Carreno-Busta nad šampiónom z roku 2020 Rakúšanom Dominicom Thiemom 7:5, 6:1, 5:7, 6:3. Austrálčan Jordan Thompson otočil zápas s Talianom Lorenzom Sonegom z 0:2 na sety a zvíťazil 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4.