nedeľa, 21. august 2022 08:53 | Autor: TASR

Real Madrid
Real Madrid | zdroj: YouTube

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 2. kole španielskej La Ligy na pôde Celty Vigo 4:1. Ústrednou postavou zápasu bol Luka Modrič. V závere prvého polčasu technickou strelou spoza šestnástky zabezpečil Realu vedenie 2:1. V 56. minúte vysunul Viniciusa Juniora, ktorý obišiel brankára Agustina Marchesina a pridal tretí gól.

Madridčania sú so ziskom šiestich bodov na čele tabuľky o skóre pred Realom Betis a Osasunou Pamplona. Betis uspel na pôde Mallorcy v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom 2:1. O triumfe Sevillčanov rozhodol dvoma premenenými penaltami Borja Iglesias. Hráči Osasuny zvíťazili nad Cadizom 2:0.

La Liga - 2. kolo:

Celta Vigo - Real Madrid 1:4 (1:2)

Góly: 23. Aspas (z 11 m) - 14. Benzema (z 11 m), 42. Modrič, 56. Vinicius Junior, 66. Valverde

RCD Mallorca - Real Betis 1:1 (0:1)

Góly: 56. Muriqi 9. a 73. Borja Iglesias (oba z 11 m)