Mladé Slovenky ukončili turnaj porážkou. V derby o 5.miesto prehrali o päť gólov

pondelok, 13. jún 2022 07:28 | Autor: TASR

Slovenské hokejistky
Slovenské hokejistky | zdroj: TASR

Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov prehrali na majstrovstvách sveta zápas o piate miesto s Českom 2:7 a obsadili konečnú šiestu priečku.

Zverenky trénerky Gabriely Sabolovej nezačali zle a po prvej tretine viedli 1:0 gólom najmladšej členky slovenského tímu, štrnásťročnej útočníčky Emy Tóthovej. V druhom dejstve však Češky potvrdili svoju prevahu a šiestimi presnými zásahmi rozhodli zápas. Slovenskú brankárku Lauru Medviďovú postupne prekonali Markéta Mazancová, Tereza Plosová, Adéla Šapovalivová, Karolína Veverková a dvakrát Tereza Pištěková. V 50. minúte zvýšila české vedenie Petra Matějová, ale posledné slovo mali Slovenky. Konečnú pečať výsledku dala v 52. minúte Emma Donovalová.

V noci na pondelok figurovali okrem súboja Slovenska s Českom aj ďalšie tri duely. V semifinálových zápasoch uspeli zámorské tímy. Američanky zdolali Švédky 3:2 a Kanaďanky si poradili s Fínkami 2:1. V sérii o záchranu triumfovali Švajčiarky nad Nemkami 7:3 a poslali ich do nižšej kategórie MS, informoval hockeyslovakia.sk.

MS hráčok do 18 rokov - o 5. miesto (Middleton/USA):

Česko - Slovensko 7:2 (0:1, 6:0, 1:1)

Góly: 23. Mazancová (Gruntová), 26. Plosová (Pištěková), 30. Šapovalivová (Pištěková, Plosová), 33. Veverková (Matějová), 37. Pištěková (Plosová, Trnková), 40. Pištěková (Šapovalivová, Plosová), 50. Matějová (Dubová, Veverková) - 15. Tóthová (Kapicáková, Mateičková), 52. Donovalová (Hudáková, Janeková). Rozhodovali: Malá, Novotná (obe ČR) - Anex Dit Chenaudová (Švaj.), Moleková (SR), vylúčené: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 44:14, 326 divákov.

Česko: Hesová - Pavlasová, Hotová, Trnková, Mašková, Vaníčková, Hračová, Narovcová, Slavíčková - Bartáková, Gruntová, Juříčková - Šapovalivová, Pištěková, Plosová - Mazancová, Brichová, Malicka - Matějová, Dubová, Veverková

Slovensko: Medviďová - Stern, Janeková, S. Halušková, Mateičková, Macková, Krákorová, M. Nemčeková - Hudáková, Fančovičová, Plankenauerová - Blichová, Dobiašová, Kapičáková - Donovalová, Tóthová, Tomaštíková - Taricsová, Jancsóová, Štrbáková