PO 2. TRETINE: Dominujeme, ale nedávame góly...

sobota, 21. máj 2022 20:05 | Autor: Róbert Kalnický

Daniel Gachulinec
Daniel Gachulinec | zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia po druhej tretine vedie nad Talianskom stále 2:0.

Druhú dvadsaťminútovku sme odštartovali náporom. Najväčšiu príležitosť mal Fehérváry, ktorý však prázdnu bránu bekhendom prestrelil. O pár sekúnd neskôr však na trestnú lavicu odišiel Róbert Lantoši. V hre v početnej výhodu rozozvučal bránkovú konštrukciu Mantenuto.

Strelený gól v prvej tretine veľmi naštartoval Adama Sýkoru, ktorý našiel úplne voľného Kollára. Gól na 3:0 však neprišiel. Slovenským hráčom však táto časť hry začala chutiť a Talianov tlačili čoraz viac. Z náporu vyplynulo podrazenie Gliru. V hre v početnej výhode sme nášho súpera výrazne tlačili, ale presný zásah neprišiel.

Necelých päť minút pred koncom Taliani zle striedali a naši hokejisti dostali príležitosť zahrať si v druhej presilovej hre. V presilovej hre sme opäť hrozili, ale neujali sa ani strely Lišku či Tatara. Gól však už do konca druhej tretiny neprišiel.