Main Content

OFICIÁLNE: Fíni a Švédi môžu počítať so zaujímavými posilami z NHL

streda, 18. máj 2022 18:00 | Autor: TASR

Fínsko
Fínsko | zdroj: TASR

Hokejistov Švédska a Fínska posilnia na prebiehajúcich majstrovstvách sveta ďalší hráči z NHL. Útočníci Carl Grundström a Jacob Peterson sa už pripojili k švédskemu tímu a k domácim Fínom sa pridá obranca Esa Lindell. Informovala o tom Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojej oficiálnej stránke.

Grundström má za sebou štvrtú sezónu v Los Angeles, ktoré vypadlo v prvom kole play off NHL s Edmontonom 3:4 na zápasy. V 54 stretnutiach základnej časti nazbieral 24-ročný hráč 15 bodov (9+6) a vo vyraďovacej fáze pridal tri presné zásahy. Turnaj vo Fínsku je jeho reprezentačná premiéra. Peterson prišiel po absolvovaní nováčikovskej sezóny v drese Dallasu, v ktorom si pripísal 17 bodov (12+5). V drese "Troch koruniek" si takisto odbije premiéru.

K "Suomi" sa zase pridá jeho klubový spoluhráč Lindell. Ten dosiahol 25 kanadských bodov (4+21) a v play off pridal proti Calgary (3:4 na zápasy) dve asistencie. Švédi majú na súpiske voľné ešte dve miesta pre korčuliarov, ich stredajší súper (19.20 SELČ) ju príchodom Lindella skompletizoval.