Almási potvrdzuje dobrú formu. V Česku opäť skóroval

nedeľa, 27. február 2022 09:16 | Autor: TASR

Ladislav Almási
Ladislav Almási | zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenský futbalový útočník Ladislav Almási prispel gólom k víťazstvu Baníka Ostrava na ihrisku Bohemiansu Praha 2:0 v sobotnom zápase 23. kola českej ligy.

Almási prišiel na trávnik v 57. minúte a strelil druhý gól v 83. minúte. Ostrave patrí v tabuľke 4. miesto s mankom 9 bodov na vedúcu Slaviu Praha.

Líder súťaže Plzeň si poradil s Pardubicami 4:0. Viktoria má v tabuľke náskok troch bodov pred Slaviou Praha, ktorú čaká v nedeľu súboj v Hradci Králové.

Česká liga - 23. kolo:

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 4:0 (2:0)

Góly: 34. Hejda, 44. Kopic, 49. Havel, 90.+1. Chorý, ČK: 20. Čihák (Pardubice) po 2. ŽK

/M. Trusa nastúpil v 58. min, M. Tvrdoň nastúpil v 61. min, M. Káčer (všetci Plzeň) na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha - Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Góly: 75. Kuzmanovič, 83. ALMÁSI, ČK: 80. Hronek (Bohemians)

/L. Almási nastúpil v 57. min + gól, V. Budinský (obaja Ostrava) sedel na lavičke/

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Góly: 54. Rabušic (z 11 m) - 77. Černák

/M. Koscelník hral celý duel + ŽK, Ľ. Tupta hral do 73. min, M. Stoch nastúpil v 65. min, K. Mészároš nastúpil v 90.+4. min - J. Považanec nastúpil v 63. min/

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Góly: 61. a 90.+6. Jurečka - 17. Doudera