AKTUÁLNE: Sledujeme vyrovnaný duel: Kto strelí slovenský potrebný gól?

piatok, 18. február 2022 05:06 | Autor: Róbert Kalnický

Kristián Pospíšil
Kristián Pospíšil | zdroj: TASR

Slovenský národný tím po prvej dvadsaťminútovke prehráva s Fínskom 0:1.

Zápas odštartoval vo veľmi opatrnom tempe. V úvodných minútach to bolo úplne bez šancí na oboch stranách. Prvý strelecký pokus mal náš Miloš Roman, no Säteri kryl. Rybár si prvý zákrok pripísal až v šiestej minúte. V tej istej minúte pálil od modrej tvrdo Marinčin. Säteriho lapačka si puk našla.

Boj na oboch stranách klziska pokračoval ďalej. V prvých desiatich minútach sme väčšiu šancu nevideli. V 13. minúte pálil Jurčo. Tesne vedľa. Ďalší pokus mal Gernát, ale aj on minul bránu súpera. V druhej polovici sme prebrali iniciatívu, no viacero príležitostí sme využiť nedokázali. Na opačnej strane dostal z prvej väčšej šance puk do našej brány Manninen - 0:1.

O pár sekúnd sa puk odrazil k úplne voľnému Vatanenovi - Rybár nás podržal. Z kruhov strieľal v predposlednej minúte Hrivík, Säteri jeho strelu kryl betónom. Z podobnej pozície strieľal aj Pospíšil. Nasledovalo fínske prečíslenie, ale Anttila na dvakrát Rybára neprekonal.