Slovensko má prvý triumf: Proti Lotyšom sme získali tri body

nedeľa, 13. február 2022 07:20 | Autor: Róbert Kalnický

Slovenská hokejová reprezentácia
Slovenská hokejová reprezentácia | zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia v treťom zápase na olympijskom turnaji porazila Lotyšsko 5:2.

Prvú príležitosť tretej tretiny mal v 42. minúte Kelemen, no netrafil priestor medzi tromi žrďami. Následne však o necelú minútu neskôr znížil na rozdiel jediného gólu skvelým tečom Indrasis. V 44. minúte si odišiel sadnúť na trestnú lavicu za podrazenie Peter Cehlárik. V hre v oslabení nás viackrát podržal Patrik Rybár.

Príležitosť náš súper mal aj po skončení presilovej hry, Dzierkals však nepochodil. V 50. minúte nás do dvojgólového trháku vrátil Peter Zuzin, ktorý zostal nepokrytý pred Kalninsom. To si všimol Kelemen, ktorý mu pred ňu puk poslal. V 3 minúty neskôr pálil Jurčo. Jeho projektil však skončil len na tyči lotyšskej brány.

Nasledovala pasáž, v ktorej sa hra prelievala z jednej strany na druhú, avšak bez väčších šancí. V závere sa náš súper odhodlal k powerplay. Počas hry bez brankára pálil Abols, Rybár kryl. 0,5 sekundy pred koncom triumfoval náš triumf gólom do prázdnej brány Tomáš Jurčo.