PO 2. TRETINE: Peter Cehlárik to konečne zlomil!

nedeľa, 13. február 2022 05:55 | Autor: Róbert Kalnický

Kristián Pospíšil
Kristián Pospíšil | zdroj: TASR

Po druhej dvadsaťminútovke zápasu proti Lotyšsku vedie slovenský národný tím o 2 góly.

Veľkú príležitosť mali v úvodných sekundách Lotyši. Kenins však Rybára neprekonal. V druhej minúte sme dostali príležitosť presilovej hry. V nej mali šance Slafkovský, Cehlárik aj Hrivík, Kalnins bol pripravený. V 26. minúte to konečne padlo Petrovi Cehlárikovi. V prečíslení 2 na 1 ho ukážkovo našiel Marek Hrivík a nezadržateľne skóroval.

Slováci pokračovali v tlaku. Ďalšie šance mali Jurčo i Hudáček, neúspešne. V 32. minúte naskočil zo striedačky Juraj Slafkovský a strelou z kruhov nezadržateľne skóroval - 3:1. Po našom druhom presnom zásahu sa začali dostávať do zakončení aj Lotyši, no Rybár odolával.

V 34. minúte mal ďalšiu veľkú slovenskú príležitosť Marek Hrivík, ktorý strelou príklepom Kalninsa neprestrelil. Nasledovala delovka Romana, ktorá Kalninsa v lapačke dosť popálila. Niekoľko dobrých streleckých pokusov mal aj náš súper, Rybár však predviedol dobré zákroky.