AKTUÁLNE: Slovensko v prvej tretine tlačí Lotyšov, dnes to musí vyjsť

nedeľa, 13. február 2022 05:44 | Autor: Róbert Kalnický

Slovenská hokejová reprezentácia
Slovenská hokejová reprezentácia | zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia po prvej tretine remizuje s Lotyšskom 1:1.

Naši reprezentanti vstúpili do zápasu aktívne, no z úvodného náporu nedokázali vyťažiť presný zásah. V 5.minúte bol vylúčený Samuel Takáč. V hre v početnej výhode sa Lotyši dostali do mierneho tlaku, no gól nepadol. Nasledovalo naše prečíslenie 2 na 1, ale Peter Cehlárik Kalninsa neprestrelil. Ďalšie dve obrovské príležitosti mal Takáč, opäť neúspešne.

V 10. minúte pálili Hrivík, Gernát aj Cehlárik, avšak Kalnins svoj tím podržal. V čase 11:01 otvoril skóre strelou od modrej Martin Marinčin. Asistencie na jeho gól si pripísali Tomáš Jurčo a Libor Hudáček. Strelený gól slovenskému národnému tímu pomohol a pokračoval v nápore.

Z ničoho nič sa však podarilo presadiť aj nášmu súperovi. V 16. minúte sa k odrazenému puku dostal Kenins a strelou v pravej tyči vyrovnal na 1:1. Vyrovnávajúci presný zásah Lotyšom pomohol a po prvýkrát v zápase sa dokázali udržať dlhšie v útočnom pásme.