pondelok, 13. december 2021 06:11 | Autor: TASR

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe | zdroj: TASR

Paríž 12. decembra (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain zabrali po dvoch remízach vo francúzskej lige naplno, keď v nedeľnom dueli 18. kola zdolali doma AS Monaco 2:0. Potvrdili tak post lídra tabuľky, na čele majú náskok 13 bodov pred Marseille, ktoré má zápas k dobru.

O oba góly PSG sa už v prvom polčase postaral v zápase proti svojmu bývalému klubu Kylian Mbappe. Najskôr premenil v 12. minúte penaltu po faule na Angela Di Mariu v šestnástke a v závere prvého polčasu pridal druhý zásah po spolupráci s Lionelom Messim.

Hráči Olympique Marseille vyhrali v Štrasburgu 2:0 a posunuli sa na druhú priečku tabuľky. K dobru majú bod pred tímom z Rennes, ktorý prehral doma s OGC Nice 1:2. Štvrté Nice stráca na Rennes rovnako iba bod.

Ligue 1 - 18. kolo:

OSC Lille – Olympique Lyon 0:0

SCO Angers – Clermont Foot 0:1 (0:0)
Gól: 84. Bayo (z 11m)

FC Metz – FC Lorient 4:1 (3:0)
Góly: 5. Sarr, 10. Jenz (vlastný), 19. Boulaya, 81. Niane – 70. Jenz

Stade Rennes – OGC Nice 1:2 (0:1)
Góly: 60. Bourigeaud – 19. Dolberg (z 11m), 51. Atal

ESTAC Troyes – Girondins Bordeaux 1:2 (1:1)