Main Content

Ohlasy médií na finále LN Francúzsko - Španielsko: Nepochopiteľná interpretácia smiešneho pravidla

pondelok, 11. október 2021 16:49 | Autor: TASR

Francúzski futbalisti
Francúzski futbalisti | zdroj: TASR

Bratislava 11. októbra (TASR) - Ohlasy európskych médií na nedeľňajšie finále futbalovej Ligy národov, v ktorom Francúzsko zdolalo Španielsko 2:1.

L'Équipe (Fr.): "Ďalšia trofej prichádza domov. Francúzska federácia si musí spraviť miesto vo výstavnej skrini na tento nový pohár. Nepochybne to nebude najcennejší titul, ale Francúzsko už zostane prvou krajinou, ktorá vyhrala majstrovstvá sveta, EURO i Ligu národov."

Le Figaro (Fr.): "Napätie, emócie, znovuobjavený tímový duch a individuálne výkony na vrchole... UEFA sa môže poďakovať francúzskemu tímu, ktorý v nedeľu triumfoval nad Španielskom a stal sa skvelým ambasádorom pre súťaž, ktorú široká verejnosť príliš nepozná."

Marca (Šp.): "Ničíte futbal. Nepochopiteľná interpretácia nového a smiešneho pravidla o ofsajde od video asistenta zničila Španielsko."

As (Šp.): "Bez titulu, no s budúcnosťou. S geniálnym zásahom Benzemu a kontroverzným gólom Mbappeho otočilo Francúzsko finále Ligy národov proti veľkému Španielsku."

The Sun (V.Brit.): "Kylian Mbappe strelil kontroverzný gól z ofsajdu a spečatil tak prekvapujúci obrat Francúzska v Lige národov. Kanonier Paríža Saint-Germain bol celý večer len divák, zatiaľ čo sa tím Didiera Deschampsa snažil prežiť španielsku inkvizíciu. No presne vtedy, keď jeho krajina hľadala inšpiráciu, vyčaroval Mbappe v 80. minúte víťazstvo."

The Guardian (V.Brit.): "Liga národov možno nakoniec nie je taký zlý nápad. Možno ju všade neuznajú za skutočný turnaj, aspoň zatiaľ nie, no ukázalo sa, že prináša veľa zábavy. Posledné štyri krajiny sa postarali o tri divoké noci a priniesli víťaza, ktorý musel dvakrát zmazať manko, aby zdvihol zatiaľ príliš nepoznanú trofej."

La Gazzetta dello Sport (Tal.): "Francúzsko sa zapísalo do zlatej knihy súťaže víťazstvom 2:1 na mladým a talentovaným Španielskom. Sklamanie z EURO to nevymaže, ale posilní to Deschampsa, ktorý sa vráti domov s trofejou."

Blick (Švaj.): "Karim Benzema a Kylian Mbappe zostrelili Španielov! Francúzsko je korunované za víťaza Ligy národov 2021."

Náš youtubeOdoberať