nedeľa, 3. október 2021 17:47 | Autor: TASR

Paríž St. Germain
Paríž St. Germain | zdroj: TASR

Paríž 3. októbra (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain utrpeli prvú prehru v Ligue 1 v aktuálnej sezóne. V nedeľu v 9. kole prehrali na pôde Stade Rennes 0:2 po predchádzajúcich ôsmich víťazstvách. Stále sú však na čele tabuľky so šesťbodovým náskokom pred Racingom Lens.

Favorit mal síce v zápase viacero šancí, nedokázal ich však premeniť a dokonca ani raz streliť loptu na bránu. V závere prvého polčasu inkasoval po centri do šestnástky, keď obrancovia nepokryli Gaetana Laborda. Hneď na začiatku druhého polčasu sa po krídelnej akcii presadil Flavien Tait, ktorý úplne osamotený v strede šestnástky premenil center od autora prvého gólu. Argentínsky útočník PSG Lionel Messi trafil v prvom dejstve z priameho kopu brvno, v druhom polčase hosťom neplatil gól pre ofsajd.

Ligue 1 - 9. kolo:

Stade Rennes - Paríž St. Germain 2:0 (1:0)
Góly: 45. Laborde, 46. Tait