Ako sa darilo slovákom v KHL v uplynulom týždni?

streda, 6. január 2010 14:43 | Autor: Lívia Godová

Ako sa darilo slovákom v KHL v uplynulom týždni? | zdroj: internet

Uplynulý týždeň v ruskej Kontinentálnej hokejovej lige priniesol množstvo zaujímavých gólov a prihrávok, pri ktorých zažiarili aj slovenskí hokejisti. Brankár Ján Lášak sa skvele udomácnil v klube Atlant Mytišči. Podľa komisie pre oceňovanie hráčov KHL sa stal najlepším brankárom týždňa. Aj post najlepšieho útočníka 15. týždňa patrí Slovákovi – Jaroslavovi Obšutovi zo Spartaku Moskva za dve asistencie a dva plusové body v bodovaní +/-. Prekvapujúcou správou zo Sibíru bol odchod útočníka Richarda Kapuša z Mettallurgu Novokuzneck. Vedenie tímu nebolo spokojné so službami tridsaťšesťročného centra, a tak v stredu rozviazali zmluvu po vzájomnej konzultácii.

Marcel Hossa
Slovenský krídelník Marcel Hossa si v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy pripísal bod za asistenciu proti Metallurgu Novokuzneck. Jeho Dinamo Riga však prehralo na ľade súpera 2:3. Jednu asistenciu zaznamenal aj v utorňajšom zápase proti Sibiru Novosibirsk. Zverenci trénera Júliusa Šuplera deklasovali účastníka Bobrovovej divízie 7:2. Marcel Hossa je s 24 gólmi na čele tabuľky strelcov a v kanadskom bodovaní mu patrí 8. miesto. Mladší z bratov Hossovcov má veľkú šancu predstaviť sa v januárovom zápase hviezd. Ilavský rodák totiž vedie hlasovanie fanúšikov spomedzi všetkých útočníkov.

Tomáš Starosta
Odchovanec Dukly Trenčín Tomáš Starosta zaznamenal víťaznú asistenciu pri góle Igora Jemelejeva v 65. minúte utorňajšieho stretnutia Neftechimika Nižnekamsku proti Metallurgu Novokuzneck. Domáci vyhrali 4:3 po predĺžení. Starosta je s deviatimi bodmi tretím najproduktívnejším obrancom klubu.

Richard Zedník
Dvoma asistenciami pomohol banskobystrický rodák Richard Zedník k výhre Lokomotivu Jaroslavľ nad Metallurgom Magnitogorsk 3:1. Hoci Zedník odohral pre zranenie v Lokomotive iba 23 stretnutí, na svojom konte má 12 bodov za 4 góly a 8 asistencií.

Roman Kukumberg
V utorňajšom zápase prispel odchovanec bratislavského hokeja Roman Kukumberg k triumfu Lady Togliatti nad Sibirom Novosibirsk 5:2. Kukumberg si v zápase proti Traktoru Čeľjabinsk pripísal na konto gól, ale ani svojim 13 presným zásahom nedokázal zabrániť prehre Lade Togliatti 4:2.

Štefan Ružička
O jediný gól Spartaku Moskva proti Metellurgu Magnitogorsk sa postaral Nitran Štefan Ružička. Účastník Tarasovovej divízie prehral po samostatných nájazdoch 1:2. V zápase SKA Petrohrad – HC Spartak Moskva vsietil po prihrávke Jaroslava Obšuta gól a pomohol tak svojmu tímu k výhre 2:3 po predĺžení. Ružíčkovi sa darilo aj so Severstaľom Čerepovec. V súboji zaznamenal asistenciu. Spartak napokon prehral 2:5. Ružička je štvrtým najproduktívnejším útočníkom tímu.

Martin Cibák
Držiteľ Stanleyho pohára asistoval krajanovi Štefanovi Ružičkovi ku gólu proti Metallurgu Magnitogorsk. Spartak Moskva však prehral 1:2 po samostatných nájazdoch. Cibák prispel aj gólom na ľade Čerepovca. Jeho klub prehral 2:5.

Róbert Petrovický
Slovenský center si pripísal do kanadského bodovania desiaty bod za svoj piaty gól na domácom ľade Dinama Rigy proti CSKA Moskva. Lotyšský účastník KHL však prehral 2:3 po predĺžení.

Jaroslav Obšut
V nedeľňajšom zápase SKA Petrohrad – Spartak Moskva zažiaril tridsaťtri ročný obranca Jaroslav Obšut. Rodák z Prešova strelil gól a zaznamenal dve asistencie. Spartak vyhral v Petrohrade 3:2 po predĺžení. Obšut bol vyhlásený za najlepšieho obrancu uplynulého týždňa.

Ivan Baranka
Štatistiky v zápase SKA Petrohrad – Spartak Moskva si vylepšil aj Ivan Baranka. Na svoje konto si pripísal jednu asistenciu.

Branko Radivojevič
Aj Branko Radivojevič bol pri výhre moskovského Spartaku proti SKA Petrohrad 2:3 po pp. V súboji zaznamenal jeden gól. Jedným gólom a jednou asistenciu sa prezentoval aj v zápase so Severstaľom Čerepovec. Spartak však prehral 2:5. Radivojevič je suverénne najlepším útočníkom Spartaku Moskva. V 40 zápasoch zabieral 35 bodov za 14 gólov a 21 asistencií. V kanadskom bodovaní KHL mu patrí 12. miesto.

Jozef Stümpel
V zápase Torpedo Moskva – Barys Astana si za hostí pripísal Jozef Stümpel do kanadského bodovania jednu asistenciu. Astana však prehrala 2:4. Odchovanec nitrianskeho hokeja je 11. priečke v kanadskom bodovaní hráčov.

Ladislav Nagy
Ladislav Nagy oslavoval! V súboji s Atlantom Moskovská oblasť vsietil jediný gól, odohral 650. zápas v kariére a zaznamenal 450 bodov v hokejovej kariére. Na svojom konte má 182 gólov a 31 asistencií. V Čerepovci nazbieral 32 bodov za 11 gólov a 21 asistencií.

Ján Lašák
Slovenský reprezentačný brankár sa v novom pôsobisku upísal veľmi dobre. Lašák, ktorý prišiel na hosťovanie do Atlantu Mytičši z Košíc, bol vyhlásený za najlepšieho brankára uplynulého týždňa. Drží si skvelý priemer 1,95 inkasovaného gólu a úspešnosť jeho zásahov je 93,3 %. V stretnutí Atlant Mytišci – Lokomotiv Jaroslavľ dokonca vychytal čisté konto.

Rastislav Staňa
Rastislav Staňa prispel výraznou mierou k výhre Severstaľu Čerepovec nad Spartakom Moskva 5:2. Staňa má v 90 % úspešnosť zásahov a priemer 2,66 inkasovaného gólu.