Dve remízy s Lotyšskom. Potešili najmä brankári a mladíci. Tím sa bude meniť (komentár)

streda, 21. apríl 2021 19:45 | Autor: Róbert Kalnický

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský | zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou prvé dve prípravné stretnutia pred svetovým šampionátom. V utorok a v stredu si hokejisti s dvojkrížom na hrudi zmerali sily s mužstvom Lotyšska. V tíme Craiga Ramsayho si odkrútilo premiéru viacero hokejistov, ktorí určite zamotali skúsenému kanadskému lodivodovi hlavu. V oboch stretnutiach sme mohli sledovať predĺženie, pričom v utorok sme súperovi podľahli 1:2, aby sme ho následne v stredu porazili futbalovým výsledkom 1:0, takisto po predĺžení.

Slovensko - Lotyšsko, 20.4.2021
Slovensko - Lotyšsko, 20.4.2021 | zdroj: TASR

Komentár Róberta Kalnického

V utorňajšom stretnutí zverenci Craiga Ramsayho podali zodpovedný výkon, ktorým určite nesklamali. Vo výrazne omladenom mužstve si odkrútilo premiéru viacero hokejistov. Skóre stretnutia načal už v tretej minúte Adam Liška, ktorý patril k najlepším hráčom nášho mužstva. Mladý tím proti skúseným Lotyšom predvádzal kvalitnú hru, súpera sme dokázali aktívnym forčekingom dostávať pod tlak, no nedokázali sme z nášho mierneho tlaku vyťažiť viac ako jediný gól.

V druhej dvadsaťminútovke sa obraz hry jemne zmenil, lotyšskí hokejisti vyrovnali hru a v polovici zápasu po chybnom striedaní dokázali vyrovnať. V tretej tretine sa jednalo skôr o šachovú partiu, v ktorej sa vyčkávalo na chybu súpera. Zápas napokon vyústil až v predĺžení, v ktorom sme mali viac z hry, no po zaváhaní Lotyši prečíslili našu obranu a rozhodli o svojej výhre.

V druhom stretnutí padol rekord, Juraj Slafkovský sa stal najmladším hráčom, ktorý naskočil do zápasu v tíme reprezentačného áčka. Vyrovnané stretnutie poskytlo prvé góly až v tretej dvadsaťminútovke. Najskôr sa presadili hráči hostí, no po kontakte s Branislavom Konrádom gól nebol uznaný. Necelých 7 minút pred koncom sa presadil aj Martin Faško-Rudáš, no podobne ako na opačnej strane, ani tento gól nebol pre kontakt s brankárom Punnenovsom uznaný. Zápas napokon v predĺžení rozhodol mladík Juraj Slafkovský, ktorý sa tak stal aj najmladším strelcom v seniorskej reprezentácii.

Slovenská hokejová reprezentácia - ilustračný
Slovenská hokejová reprezentácia - ilustračný | zdroj: TASR

V úvodných dvoch stretnutiach sme mali možnosť sledovať hráčov, pre ktorých sa jednalo o prvé minúty na reprezentačnej úrovni. Vo skvelom svetle sa javila najmä trojica juniorov Juraj Slafkovský, Šimon Nemec i Samuel Kňažko, ktorí patrili k príjemným prekvapeniam nášho mužstva. Okrem nich patrili k najlepším hráčom nášho mužstva aj Daniil Fominykh, ktorý dokázal vyprodukovať viacero útočných výpadov, či defenzívne stálice Marek Ďaloga a Adam Jánošík, ktorí dokázali pravidelne podporovať ofenzívnu slovenského mužstva.

Za zmienku stojí aj výkon oboch gólmanov. Rovnako ako Denis Godla, aj Branislav Konrád patril k najlepším hráčom na ľade. Lotyši síce nevyslali na našich gólmanov vysoké množstvo striel, no keď sa už dostali k ohrozeniu našej brány, jednalo sa vo väčšine prípadov o veľké príležitosti.

Celkový dojem z úvodného dvojzápasu je pozitívny, treba si uvedomiť, že aktuálna súpiska bude doplnená o viacerých skúsených hráčov, ktorí by mali zvýšiť konkurenciu najmä v ofenzívnej časti hry.