Main Content

Dana White: Chabib definitívne ukončil kariéru!

piatok, 19. marec 2021 10:06 | Autor: TASR

Chabib Nurmagomedov
Chabib Nurmagomedov | zdroj: TASR

Moskva 19. marca (TASR) – Ruský bojovník MMA Chabib Nurmagomedov oficiálne ukončil profesionálnu kariéru. Informoval o tom prezident organizácie UFC Dana White na sociálnych sieťach.

"Chabib na 100 percent končí. Bolo úžasné sledovať ťa. Ďakujem ti za všetko a verím, že si užiješ ďalšiu etapu svojho života, priateľu," napísal White o najdlhšie vládnucom šampiónovi UFC v ľahkej váhe.

Tridsaťdvaročný Rus neprehral v profesionálnom ringu žiadny z 29 zápasov (8 KO, 11-krát vzdaním sa súpera a v 10 prípadoch na body) a titul obhájil hneď trikrát. Jeho vyzývateľmi boli Ír Conor McGregor a Američania Dustin Poirier a Justin Gathje.

Práve po víťazstve nad posledným menovaným Nurmagomedov šokoval svojich fanúšikom vyhlásením o konci kariéry. Chce sa viac venovať rodine a splniť sľub, ktorý dal svojej mame po smrti otca a trénera v jednej osobe Abdulmanapa Nurmagomedova. White ho chcel presvedčiť zorganizovaním odvety s McGregorom, či zápasu s Georgesom St-Pierreom, no neúspešne.

O uvoľnený titul v ľahkej váhe by sa mali už 15. mája v rámci večera UFC 262 pobiť Američan Michael Chandler a Brazílčan Charles Oliveira.