Main Content

Potvrdené! Slovensko vie kedy a proti komu zabojuje o olympiádu!

piatok, 5. február 2021 18:58 | Autor: TASR

Craig Ramsay
Craig Ramsay | zdroj: TASR

Bratislava 5. februára (TASR) – Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) potvrdila, že finálové turnaje kvalifikácie mužov o účasť na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu sa uskutočnia koncom augusta 2021, ako bolo v pláne.

Slovenská reprezentácia nastúpi v D-skupine na domácom ľade v Bratislave proti Bielorusku, Rakúsku a Poľsku. Turnaj sa uskutoční od 26. do 29. augusta 2021. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Tri finálové turnaje sa mali pôvodne konať už v závere augusta 2020, pre pandémiu koronavírusu ich však presunuli o rok. IIHF uviedla, že termín kvalifikačných turnajov zostáva v platnosti a v súčasnosti neuvažuje o inej forme určenia zvyšných troch účastníkov mužského turnaja na ZOH.

Z trojice kvalifikačných turnajov postúpia na ZOH len víťazi. Slovensko sa v prípade úspechu predstaví v C-skupine spolu s Fínskom, Švédskom a postupujúcim kvalifikantom z inej skupiny. V A-skupine v Pekingu si zahrajú Kanada, USA, Nemecko a Čína, ktorá mala istú miestenku ako organizátor hier. V "béčku" sa predstavia Rusko, Česko, Švajčiarsko a posledný kvalifikant.

V ženskom turnaji majú isté miesto Čína, USA, Kanada, Fínsko, Rusko, Švajčiarsko a Japonsko. Zvyšné tri tímy vzídu z finálových turnajov kvalifikácie. Tie posunuli najskôr z augusta 2020 na august 2021 a následne až na november 2021. V kvalifikácii sa predstavia aj slovenské reprezentantky. V E-skupine, ktorá sa bude hrať zatiaľ v neurčenom švédskom dejisku, narazia na domáce hokejistky, Francúzky a súpera z predkvalifikačnej fázy.

Skupiny na ZOH 2022 v Pekingu:

muži:

A-skupina: Kanada, USA, Nemecko, Čína

B-skupina: Rusko, Česko, Švajčiarsko, kvalifikant 3

C-skupina: Fínsko, Švédsko, kvalifikant 1, kvalifikant 2

finálové turnaje kvalifikácie (26. – 29. augusta 2021):

D-skupina (Bratislava): SLOVENSKO, Bielorusko, Rakúsko, Poľsko

E-skupina (Riga): Lotyšsko, Francúzsko, Taliansko, Maďarsko

F-skupina (Nórsko): Nórsko, Dánsko, Kórejská rep., Slovinsko

Náš youtubeOdoberať