piatok, 4. september 2020 05:31 | Autor: TASR

David Carvajal (vpravo)
David Carvajal (vpravo) | zdroj: TASR

Bratislava 3. septembra (TASR) - Futbalisti Nemecka remizovali vo štvrtkovom zápase 4. skupiny A-divízie Ligy národov v Stuttgarte so Španielskom 1:1. V ďalšom stretnutí tejto skupiny domáca Ukrajina zdolala Švajčiarsko 2:1.

Nemci sa dostali do vedenia v 52. minúte, keď sa presadil Timo Werner, no v šiestej minúte nadstaveného času zariadil bod pre hostí Jose Gaya. Na čele tabuľky je Ukrajina, ktoá vďaka zásahom Anreja Jarmolenka a Oleksandra Zinčenka zdolala Švajčiarsko. O jediný zásah hostí sa postaral Hari Seferovič.

Vstup do LN 2020/2021 zvládli Rusi, ktorí si v 3. skupine B-divízie na svojej pôde poradili so Srbmi 3:1. Maďarsko zaskočilo domáce Turecko, keď v 80. minúte rozhodol o jeho víťazstve 1:0 Dominik Szoboszlai.

Vo 4. skupine B-divízie domáci Bulhari remizovali s Írmi 1:1, pričom o víťazstvo prišli až v nadstavenom čase. Walesania uspeli vo Fínsku 1:0.

Lotyšsko remizovalo v 1. skupine D-divízie s Andorrou 0:0. Domáci Lotyši sa mohli dostať do vedenia v 56. minúte, ale Janis Ikaunieks nepremenil jedenástku. Hostia nevyužili dvadsaťminútovú "presilovku" po vylúčení Vladislavsa Gutkovskisa.