Skvelý Volko vyhral stovku v Eisenstadte, vyrovnal osobné sezónne maximum

štvrtok, 2. júl 2020 20:34 | Autor: TASR

Ján Volko
Ján Volko | zdroj: TASR

Eisenstadt 2. júla (TASR) - Slovenský šprintér Ján Volko suverénne vyhral beh na 100 metrov na štvrtkovom mítingu v rakúskom Eisenstadte. Halový majster Európy 2019 vo finále vyrovnal svoje sezónne maximum 10,25 z Odložilovho memoriálu v Prahe.

Volko triumfoval s náskokom 43 stotín. Najlepší bol aj v rozbehoch, keď v daždi dosiahol 10,28 sekundy. Momentálne najlepší Rakúšan Markus Fuchs pre zranenie na preteky nenastúpil, informoval portál Slovenského atletického zväzu (SAZ) atletika.sk.

Stanislava Škvarková prekonala na mítingu slovenský rekord na 100 m prekážok. Časom 13,02 s vylepšila o dve stotiny doterajšie maximum Miriam Bobkovej z 27. augusta 2007 z rozbehu na svetovom šampionáte v Osake. Informoval o tom portál Slovenského atletického zväzu (SAZ) atletika.sk.

Pre Škvarkovú to bol prvý štart v letnej sezóne a rekordným výkonom obsadila v prvom rozbehu druhé miesto za Maďarkou Lucou Kozákovou (12,92). Zverenka Michala Škvarku v banskobystrickej Dukle, ktorá využila mimoriadne priaznivý vietor +1,9 m/s, si zlepšila minuloročný osobný rekord 13,08 o šesť stotín. Vo finále potom skončila Škvarková druhá (13,08) opäť za Kozákovou (12,96).

Okrem Volka svoju súťaž vyhral aj 22-ročný slovenský oštepár Jakub Kubinec. Zverenec Jozefa Hanušovského výkonom 73,06 m z prvej série iba o 22 cm zaostal za svojím osobným maximom. Druhý skončil ďalší Slovák Patrik Michalec (69,41).