Main Content

Martin Ševela dostal v Slovane padáka!

štvrtok, 18. júl 2019 14:09 | Autor: Filip Chudý

Martin Ševela
Martin Ševela | zdroj: TASR

Vedenie Slovana sa rozhodlo pre zmenu na trénerskom poste, keď odvolalo Martina Ševelu. 

Vedenie ŠK Slovan Bratislava sa po vypadnutí v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšić rozhodlo odvolať z funkcie hlavného trénera Martina Ševelu. Spolu s hlavným trénerom končí aj asistent Ivan Vrabec. Ďalšie zmeny v realizačnom tíme budú v kompetencii nového hlavného trénera. Tak o tom informovala klubová stránka ŠK Slovan.

Ševela tak nevydržal na belasej lavičke ani dva roky. Slovan ho ako nového trénera predstavil 30. októbra 2017 a dal mu trojročnú zmluvu. Tú však nedodrží, keďže ho po 627 dňoch vo funkcii odvolali.

„V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. pre skslovan.com.

„Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase. Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol. Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom. Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére,“ cituje Ivana Kmotríka ml. stránka klubu s tým, že otázku nového trénera riešia.