Slovan pokračuje v nastolenom trende, belasí prehrali 13. zápas v rade

nedeľa, 23. december 2018 19:27 | Autor: TASR

Slovan Bratislava
Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Bratislava 23. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom domácom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) s Metallurgom Magnitogorsk 1:4.

Pre "belasých" to bola už trinásta prehra v sérii a v tabuľke Západnej konferencii im naďalej patrí posledné 12. miesto. Duel sledovalo 9664 divákov, čo je najvyššia domáca návšteva Slovana v sezóne. V rámci aktuálnej domácej série sa zverenci trénera Vladimíra Országha predstavia v najbližšom zápase 26. decembra, keď privítajú od 17.00 h Torpedo Nižný Novgorod.

Hostia potvrdzovali od úvodu stretnutia úlohu favorita. Boli viac pri puku a lepšie a jednoduchšie kombinovali. Slovan bojoval, ale cez obranu súpera sa dostával veľmi ťažko. V 7. minúte hrali hostia prvú presilovku po faule Chipchuru a Denis Rassmusen ju po tvrdej strele využil - 0:1. Hostia boli po góle naďalej aktívnejší, ďalšiu šancu zmaril Bulířovi Štěpánek. V závere prvej tretiny však už mieril presne Ľubimov.

Aj v druhej tretine sa hralo prevažne pred bránkou Slovana a strelecká aktivita Metallurgu neustále narastala. "Belasí", ktorí však do zápasu nastúpili vo vianočných červených dresoch, sa pred Košečkina nedostávali často. V polovici zápasu zaujala individuálna akcia Sersena, problémy narobila súperovmu brankárovi aj strela Kloka. V závere druhého dejstva sa domáci nadýchli k náporu. Najskôr znížil rozdiel jedného gólu Meszároš, vzápätí premárnil dobrú možnosť Jeglič. Ešte v lepšej možnosti sa potom ocitol Sukeľ, ale ako sa to robí ukázal na druhej strane Timkin. Po ľavej strane sa dostal pred Štěpánka a vrátil hosťom dvojgólový náskok.

Na začiatku tretej tretiny sa rozvlnila sieť za domácou bránkou opäť. Platonov z pravej strany zvýšil už na 4:1 pre favorita a definitívne rozhodol. Zápas sa potom už prakticky iba dohrával, veľa vzruchu diváci na ľade nevideli. Najväčšiu šancu na gól mal Dorofejev, ale nemieril presne.