Slováci potvrdili svoje pozície vo vodnom slalome

nedeľa, 11. september 2011 19:30 | Autor: TASR

Slovensko potvrdilo aj na 34. majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove, že momentálne je v tomto športe svetovou jednotkou. Slováci vyhrali celkovú medailovú bilanciu so ziskom 3 zlatých, 2 strieborných a 3 bronzových medailí a najlepší boli aj v hodnotení olympijských disciplín (1 - 1 - 2).

S vodnými slalomármi spod Tatier momentálne držia krok iba Francúzi, ktorí z Čunova odchádzajú so ziskom 2 zlatých, 2 strieborných a 1 bronzovej medaily.

Najúspešnejším účastníkom MS sa stal Francúz Denis Gargaud Chanut. Všestranný vodný slalomár absolvoval v Čunove štyri štarty a v troch získal medailu. Z titulu majstra sa tešil v C1 mužov i v hliadkach 3xC2, striebro vybojoval spoločne s Fabienom Lefévrom v C2. Jedine v 3xC1 neskončil na pódiu, keď Francúzi obsadili 4. priečku. Jeho kolega z deblkanoe Lefévre si z dunajskej vody odváža ešte o jeden kov viac, keď v 3xC2 sa stal majstrom sveta, v C2 rovnako ako v 3xK1 bol strieborný a v K1 bol bronzový. Obaja francúzski vodní slalomári sa tak zapísali do histórie tohto športu. Najúspešnejšou ženou šampionátu sa stala Slovenka Jana Dukátová so ziskom 1 zlatej a 1 striebornej medaily.