Na MS v orientačnej cyklistike úspech našich

sobota, 27. august 2011 19:00 | Autor: TASR

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová.

Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.

Spomedzi trojice slovenských juniorov došiel do cieľa najrýchlejšie Andrej Cully na 25. pozícii. V súťaži mužov sa najviac darilo Matúšovi Trnovcovi, ktorý bol v cieli na 55. priečke.

Tituly majstrov sveta si vybojovali medzi dospelými Rus Anton Foliforov a Francúzka Gaelle Barletová, v juniorských kategóriách triumfovali Čech Kryštof Bogar a Ruska Svetlana Poverinová. Práve Poverinová sa stala najúspešnejšou účastníčkou šampionátu, keď premenila na zlato všetky svoje štyri štarty. Slovenská výprava sa vracia po ročnej prestávke domov s medailou. O bronz sa postarala ženská štafeta.

Výsledky - šprint:
MUŽI
1. Anton Foliforov (Rus.) 26:38 min, 2. Tönis Erm (Est.) 26:44, 3. Jiří Hradil (ČR) 26:59, ... 55. Matúš Trnovec 32:28 , 60. Michal Fraňo 32:49, 77. Matej Pilka (všetci SR) 38:21
JUNIORI
1. Kryštof Bogar 23:21, 2. Martin Tišnovský (obaja ČR) 23:40, 3. Eero-Matti Vainio (Fín.) 23:47, .... 25. Andrej Cully 26:28, 46. Tomáš Jánoška 30:23, 51. Matej Müller (všetci SR) 35:31
ŽENY
1. Gaelle Barletová (Fr.) 26:36, 2. Marika Harová (Fín.) 26:38, 3. Michaela Gigonová (Rak.) 26:43, ...5. Hana Bajtošová 26:49, 21. Stanislava Fajtová 28:56, 28. Daniela Trnovcová (všetky SR) 29:39
JUNIORKY
1. Svetlana Poverinová (Rus.) 23:00, 2. Eeva-Liisa Hakalová (Fín.) 23:20, 3. Tatiana Repinová (Rus.) 24:02.