Petra Vlhová opäť sa opäť umiestnila v najlepšej 10 v obrovskom slalome

sobota, 6. január 2018 13:46 | Autor: TASR

Petra Vlhová
Petra Vlhová | zdroj: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila deviata v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára. V slovinskej Kranjskej Gore zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou. Tretie miesto obsadila talianska lyžiarka Soffia Goggiová (+0,91).

Vlhová mala po 1. kole, ktoré pripravil francúzsky tréner a manžel Veroniky Velez-Zuzulovej Romain Velez, odstup 2,23 s na vedúcu Shiffrinovú a zaradila sa na 14. miesto. V druhom kole si svoju pozíciu o päť miest vylepšila a so stratou 1,51 s na víťaznú Američanku skončila na 9. mieste. Ďalšia slovenská reprezentantka Barbara Kantorová nedokončila prvé kolo.

Výsledky obrovského slalomu SP žien v Kranjskej Gore: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:47,40 s., 2. Tessa Worleyová (Fra.) +0,31, 3. Sofia Goggiová +0,91, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,93, 5. Stephanie Brunnerová (Rak.) +0,96, 6. Federica Brignoneová (Tal.) +0,98, 7. Tina Robniková (Slov.) a Sara Hectorová (Švéd.) +1,39, 9. Petra VLHOVÁ (SR) +1,51, 10. Estelle Alphandová (Švéd.) +1,93