Slovan zvládol domáci duel s Chabarovskom. Play-off stále v nedohľadne (+TABUĽKA)

sobota, 25. november 2017 20:11 | Autor: TASR

hokejisti HC Slovan Bratislava
hokejisti HC Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v sobotňajšom zápase KHL na domácom ľade Amur Chabarovsk jednoznačne 5:2. V tabuľke Západnej konferencie zostávajú so ziskom 35 bodov naďalej na 12. priečke, na jedenásty Viťaz Podoľsk však strácajú už iba tri body, od ôsmeho Severstaľu Čerepovec ich delí 17.

Slovan v druhej tretine odskočil súperovi zásluhou Michala Sersena a Lukáša Kašpara na rozdiel dvoch gólov a v jej závere sa ubránil v oslabení o dvoch hráčov, čo sa ukázal byť kľúčový moment stretnutia. V tretej časti už uvoľnene hrajúci "belasí" nedovolili súperovi zápletku a ešte poistili výhru. Bodovali tak aj v treťom zápase počas prebiehajúcej domácej šnúry. Druhýkrát v tomto ročníku bolo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vypredané (10.055 divákov).

Zverenci trénera Eduarda Zankovca odohrajú v rámci domácej série ešte dva zápasy, najbližšie privítajú v pondelok Červenú hviezdu Kchun-lun (19.00) a o deň neskôr sa stretnú s Admilarom Vladivostok (19.00).

KHL - základná časť

Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 8. Boychuk (Ebert, Genoway), 28. Sersen (Kašpar), 34. Kašpar (Řepík, Viedenský), 45. Genoway (Boychuk, Sersen), 46. Boychuk (Sersen, Ebert) - 28. Byvalcev (Kolář), 58. Frolov (Chabarov, Potechin). Rozhodovali: Bondar, Ovčinnikov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 8:7 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačik - Řepík, Viedenský, Kašpar – Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Buchtele, Sádecký, Hrnka

Amur Chabarovsk: Metsola (46. Alikin) – Kolář, Averin, Jordán, Kuzmin, Aťušov, Chabarov, Karmaškov – Li, Byvalcev, Zohorna – Litovčenko, Rasskazov, Potechin – Gorškov, Vjač. Ušenin, Vl. Ušenin – Frolov, Klopov, Picard – Zaseda

Slovan sa od úvodu pustil do súpera a nátlakovou hrou ho nútil k chybám. V 3. minúte sa predral z pravého krídla pred Metsolu Řepík, fínsky brankár ho však vychytal. Amur v prvej tretine takisto ukázal svoje kvality, po zaváhaniach domácich obrancov nemamierili svoje pokusy medzi žŕdky Vl. Ušenin a Rasskazov. Slovanisti pokračovali v ofenzívnej aktivite a boli odmenení v 8. minúte, keď vyšachovali súpera a po Boychukovej spätnej prihrávke na Réwaya si obranca hostí Chabarov zrazil puk do vlastnej bránky - 1:0. V ďalšom priebehu Amur zatlačil v presilovkách domácich, Štěpánek ale úspešne odolával, v 16. min. vytlačil strelu Gorškova na hornú žŕdku, po delovke Kolářa trafil bránkovú konštrukciu aj zblízka dorážajúci Li.

Ten istý hráč mal výbornú príležitosť na vyrovnanie aj v 25. minúte, no domáci brankár výborne zasiahol betónom. Hráči Chabarovska sa dočkali o tri minúty neskôr, keď Byvalcev v presilovke delovkou od modrej prepálil Štěpánka. Slovanisti ale bleskovo odpovedali, už o 16 sekúnd našiel Kašpar v útočnom pásme Sersena, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny, na nič nečakal a strelu zápästím úspešne ukryl poza obrancu - 2:1. "Belasí" zamkli súpera v presilovkách, krátko aj o dvoch hráčov, Kašpar v nich však dokázal dvakrát rozvlniť iba bočnú sieť. Českému útočníkovi sa podarilo skórovať až v 34. min., keď po prihrávke Řepíka úspešne zakončil svoj nájazd - 3:1. Amur neskladal zbrane, dobrú možnosť na zníženie mal počas jedenapolminútovej početnej výhody 5 na 3, Slovan sa aj so šťastím ubránil.

To bol kľúčový moment stretnutia. Domáci si do tretej tretiny preniesli dvojgólový náskok, s ktorým sa im už ľahšie dýchalo a na ich hre to bolo poznať. V presilovkách si začali viac veriť a dve aj využili na zveľadenie náskoku. V 45. minúte parádne zavesil Genoway pod hornú žŕdku a o minútu neskôr využil početnú výhodu aj Boychuk, ktorý zvýšil na 5:1 pre domácich a vyhnal Metsolu z bránky Chabarovska. Toho nahradil medzi žŕdkami Alikin. Hráči Slovana už mohli hrať úplne uvoľnene a potešili publikum ešte niekoľkými vydarenými akciami. Frustráciu Amuru dokumentovala situácia z 57. minúty, keď Byvalcev netrafil zblízka úplne odkrytú domácu bránku. Záverečnú kozmetickú úpravu dal výsledku Frolov.