Z ME vo vodnom slalome si Hochschornerovci odnášajú zlato

sobota, 11. jún 2011 16:00 | Autor: TASR

Slovenské dvojičky Pavol a Peter Hochschornerovci v sobotu zvíťazili vo finále C2 na XII. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Španielskom Seu d´Urgell a získali svoj ôsmy titul kontinentálnych šampiónov v kariére (8 - 2 - 2), z toho šiesty v individuálnych pretekoch (6 - 1 - 1).

Je to zároveň jubilejná 20. zlatá medaila pre Slovenských vodných slalomárov v pretekoch jednotlivcov v histórii ME (20 - 11 - 8).

Hochschornerovci potvrdili svoju výnimočnosť, keď v Seu d´Urgell zvíťazili v kvalifikácii, semifinále a nakoniec aj v rozhodujúcej finálovej jazde. Tam mali aj trochu šťastia, veď strieborní Poliaci Marcin Pochwala a Piotr Szczepaňski zaostali za nimi iba o 5 stotín sekundy (0,05 s). Bronz si vybojovala francúzska dvojica Pierre Labarelle, Nicolas Peschier.

Obhajcovia titulu z minuloročného šampionátu v Čunove, bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, skončili hneď za pódiom pre medailistov na 4. mieste. Zo semifinále do priamych bojov o medaily postúpili zo siedmej priečky, o ktorú sa ešte delili s nemeckou dvojicou David Schröder, Frank Henze. Vo finále boli najrýchlejší, ale na protivodnej 7. bránke si "ťukli" a rozhodcovia im k výslednému času pripočítali podľa pravidiel dve trestné sekundy. Práve penalizácia ich nakoniec obrala o nielen o obhajobu titulu, ale aj o medailu. Za Hochschornerovcami zaostali o 1,56 s, od bronzu ich delilo 94 stotín sekundy.