Analýza: Adidas Grand Prix (Diamond League Meetings)

sobota, 11. jún 2011 11:56 | Autor: M M

Prinášame vám analýzu k atletickým pretekom 200-ky žien na podujatí Adidas Grand Prix (Diamantová liga).

Beh na 200 metrov ženy:
Carmelita Jeterová (USA) - Shelly-Ann Fraserová (JAM)

Carmelita Jeterová je 31-ročná americká atlétka. Pri svojom nižšom zraste (163 cm) sa vyznačuje najmä veľmi rýchlou frekvenciou nôh. Z majstrovstiev sveta má dve bronzové medaily – z behu na 100 z Osaky 2007 a Berlína 2009. V atletike je však dôležitá momentálna forma. V tejto sezóne je jej maximom z dvojstovky čas 23,09 sekundy, pri ktorom jej bola nameraná podpora vetra až 2,2. Čas pochádza ešte z 9. apríla. Na stovke je líderkou tohtoročných tabuliek výkonom 10,70 s z Eugene (4. jún 2011). Sila vetra bola +2,0 m/s.

Shelly-Ann Fraserová dosiahla na tom istom podujatí v behu na sto metrov čas 10,83 s. V tejto sezóne však bežala v porovnaní s Jeterovou dvojstovku oveľa rýchlejšie.7. mája dosiahla na mítingu v Kingstone skvelých 22,10 s, no o dve desatiny bola rýchlosť vetra v cieľovej rovinke silnejšia ako je povolených 2,0 m/s a tak jej najlepším časom ostalo 22,69 s z kingstonských pretekov zo 16. apríla.

Jeterová vyladila formu a dnes pri priaznivých podmienkach pobeží určite lepšie ako zatiaľ najlepších 23,09 s. Avšak ani Fraserová sa nezhorší, veď 10.86 s na stovke svedčí o tiež dobrej forme. Ani jedna z týchto šprintérok nepovažuje dvestovku za hlavnú disciplínu a v atletike je pomerne veľký rozdiel bežať sto a dvesto metrov.

V tipovaní sa prikláňame na stranu Shelly-An Fraserovej. Dá sa však predpokladať, že to bude tesný a vyrovnaný súboj.

Náš tip: Shelly-Ann Fraserová zviťazí (1,96)