Rusko - Česko 2:1 po nájazdoch, Fíni a Švédi si schuti zastrieľali

sobota, 26. december 2015 19:42 | Autor: TASR

Rusko - Česko 2:1 po nájazdoch, Fíni a Švédi si schuti zastrieľali | zdroj: © TASR

Helsinki 26. decembra (TASR) - V otváracom zápase majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v Helsinkách zvíťazili mladí ruskí reprezentanti v B-skupine nad českými rovesníkmi 2:1 po samostatných nájazdoch. V Hartwall Aréne sa ujali vedenia v druhej tretine Česi po premenenom trestnom strieľaní Špačka, no obhajcovia strieborných medailí v 50. minúte vyrovnali zásluhou Lautu a v rozstrele rozhodol o ich triumfe Lazarev.

V ďalšom stretnutí B-skupiny nastúpia Česi v pondelok o 13.00 SEČ proti slovenskej "dvadsiatke". Zverenci trénera Ernesta Bokroša si šampionátovú premiéru "odkrútia" v nedeľu, keď si o 15.00 h skrížia hokejky s reprezentantmi Bieloruska. Tí v sobotu prehrali s Fínmi 0:6, keď nezvládli záverečnú tretinu, v ktorej inkasovali päť gólov. V A-skupine zvíťazili Švédi nad Švajčiarmi presvedčivo 8:3.

MS hokejistov do 20 rokov

B-skupina

Česko - Rusko 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Špaček (z tr. strieľania) - 50. Lauta, rozh. nájazd Lazarev

Fínsko - Bielorusko 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)

Góly: 38. a 48. Puljujärvi, 42. Laine, 46. Niku, 54. Repö, 60. Rantanen

A-skupina:

Švajčiarsko - Švédsko 3:8 (1:3, 1:3, 1:2)

Góly: 18. a 52. Kessler, 28. Rod – 2. W. Nylander, 11. Lindblom, 20. a 22. Timašov, 25. Asplund, 33. Karlsson, 43. Larsson, 57. Matsson