MS20: Česi zdolali Dánov po predĺžení, živia nádej na postup

pondelok, 29. december 2014 22:05 | Autor: TASR

MS20: Česi zdolali Dánov po predĺžení, živia nádej na postup | zdroj: © TASR

Toronto 29. decembra (TASR) - Českí hokejisti do 20 rokov zvíťazili v pondelkovom dramatickom stretnutí B-skupiny juniorských MS v Toronte nad Dánskom 4:3 po predĺžení a zachovali si tak nádej na postup do štvrťfinále.

Zverenci trénera Miroslava Přerosta mali však namále - v závere prehrávali so severanmi 2:3 a tento výsledok by ich posielal do bojov o udržanie v elitnej kategórii. V 57. minúte ich spasil vyrovnávajúcim gólom Dominik Kubalík a v úvode predĺženia zariadil triumf ČR útočník Bostonu Bruins David Pastrňák. Česi tak majú v tabuľke rovnaký počet bodov ako Dáni a lepší vzájomný zápas, o postupujúcom rozhodnú záverečné vystúpenia v základnej skupine.

B-skupina (Toronto):

Česko - Dánsko 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 11. Štencel, 25. Košťálek, 57. Kubalík, 62. Pastrňák - 4. Eller, 38. Bjorkstrand, 47. Asperup