Basketbal-ME-kval.: Slovenky v A-skupine vyhrali v Slovinsku 66:52

streda, 18. jún 2014 17:05 | Autor: TASR

Kranjska Gora 18. júna (TASR) - Slovenské basketbalistky zvíťazili v Kranjskej Gore vo svojom štvrtom kvalifikačnom vystúpení o účasť na ME 2015 nad domácim Slovinskom 66:52 a výrazným spôsobom sa priblížili k postupu na kontinentálny šampionát. V kvalifikačnej A-skupine im so siedmimi bodmi patrí priebežná prvá pozícia pred Poľskom, ktoré sa vo večernom zápase predstaví na palubovke Luxemburska (19.30).

Zverenky Maroša Kováčika najbližšie privítajú v nedeľu 22. júna v košickej Infiniti aréne Luxembursko (18.00).

A-skupina, kvalifikácia ME 2015:

Slovinsko - Slovensko 52:66 (29:38)

Najviac bodov Slovinska: Piršičová 11, Erkičová 10, Oblaková 8 - zostava a body SR: Tetemondová 17, Žirková 13, Jurčenková 9, Toliverová a Hruščáková po 8 (Brezániová 6, Krč-Turbová 3, Felixová 2, Baburová 0).

TH: 14/10 - 8/6, fauly: 19 - 20, trojky 2 - 4, 5 faulov: Boadová - Toliverová, Jurčenková.

Slovenky začali dobre a už v prvej minúte vyhrávali po Tetemondovej koši 4:0. Tá istá hráčka v 4. minúte trojkou upravila na 2:12 a o štyri minúty neskôr Hruščáková už na 6:18. V závere úvodnej desaťminútovky sa strelecky prebudili i domáce hráčky, ale Toliverová uzavrela jej rezultát na 12:20. Druhá desaťminútovka priniesla vyrovnaný priebeh. Najskôr Žirková v 11. minúte prinavrátila Slovensku dvojciferné vedenie (14:24), no dve minúty pred polčasovým klaksónom Piršičová dokázala korigovať na 27:31. Vzápätí sa presadili Tetemondová (3) s Toliverovou (2) a slovenský výber si deväťbodové vedenie postrážil až do záveru prvého polčasu - 29:38.

Už tradične začali druhé dejstvo lepšie Slovenky, ktoré sa na začiatku 25. minúty dostali do pätnásťbodového úniku - 35:50. O dve minúty neskôr predviedla presnú ruku spoza trojkového oblúka Tetemondová a hostky vďaka dobre pracujúcej defenzíve do konca tretej desaťminútovky zvýšili svoj náskok na rovných dvadsať bodov - 35:55. Domáce hráčky zachytili vstup do poslednej štvrtiny a Oblaková v 34. minúte korigovala na 46:57. Slovenky odpovedali päťbodovou šnúrou (46:62) a záver duelu si už postrážili. Napokon sa radovali z cenného víťazstva 66:52 a zo zisku dvoch kvalifikačných bodov.