HOKEJ: V Zuchwile triumf SR 18 nad domácimi rovesníkmi

štvrtok, 30. december 2010 18:30 | Autor: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji piatich krajín hráčov do 18 rokov vo švajčiarskom Zuchwile nad domácim výberom 2:1 po samostatných nájazdoch a so ziskom piatich bodov obsadila konečné štvrté miesto.

Zverenci trénera Jozefa Frühaufa sa ujali vedenia v 3. min presným zásahom Rapáča, no ešte v úvodnom dejstve vyrovnal Hächler. Rozhodnutie napokon prišlo až v samostatných nájazdoch z hokejky Bruna Mráza.

Výsledky štvrtkových duelov na Turnaji piatich krajín hráčov do 18 rokov vo švajčiarskom Zuchwile:

Nemecko "18" - Fínsko "18" 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Švajčiarsko "18" - Slovensko "18" 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly SR "18": 3. Rapáč (Vaško), rozhodujúci sam. nájazd Bruno Mráz
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Grassi (Švajč.) 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0.

Hlas:
Jozef Frühauf (tréner SR "18"): "K úplnej spokojnosti mi chýba, že sme nerozhodli duel v riadnom hracom čase, ale až v samostatných nájazdoch. V úvodnej tretine sme mali totiž až poltucet čistých šancí. S výnimkou šiestich-siedmich minút druhej tretiny sme boli lepším a iniciatívnejším tímom. Pri samostaných nájazdoch sme mali hneď dvoch úspešných realizátorov - Denisa Hudeca a Bruna Mráza. Darilo sa nám, podobne ako v zápase s Nemcami, eliminovať prechod súpera cez stredné pásmo, keď chlapci včas a dôsledne pristupovali k súperovi. Hru mojich zverencov umocňoval brankár Rybár, ktorý podal veľmi dobrý výkon a bol jedným zo strojcov úspešného výsledku. Pochvala však patrí aj hráčom v poli, väčšina išla dnes na maximum svojich možností. Švajčiarov sme prevýšili aj kombinačne, no opäť sme sa trápili v koncovke, na čom budeme musieť do MS ešte poriadne popracovať. Obidva tímy si dnes uvedomovali dôležitosť výsledku a z neho vyplývajúceho rešpektu z hľadiska aprílových MS, kde sme priamymi súpermi v základnej skupine. Švajčiari vyhrali u nás, teraz sme im to vrátili. Suverénom turnaja boli Fíni, štvorica za nimi, vrátane posledného bezbodového Nemecka, bola veľmi vyrovnaná."