Maccabi Tel Aviv a tréner Geršon sa ospravedlnili

piatok, 18. december 2009 21:43 | Autor: TASR

Prezident izraelského basketbalového klubu Maccabi Tel Aviv Šimon Mizrahi sa ospravedlnil za nedôstojný priebeh exhibičného zápasu s tímom NBA New York Knicks z 18. októbra. O blamáž hosťujúceho mužstva sa v Madison Square Garden postaral tréner hostí Pini Geršon, ktorý za svoje protesty v tretej štvrtine inkasoval dve technické chyby a bol automaticky vylúčený z lavičky, rezolútne však odmietol opustiť palubovku.

Svojím nevhodným správaním spôsobil osemminútové zdržanie, čím úplne pokazil atmosféru benefície v prospech najväčšieho sirotinca na svete Migdal Ohr. Na trápnu situáciu sa nemohol pozerať ani zakladateľ a dekan izraelskej dediny pre opustené a osirelé deti rabín Yitchak Dovid Grossman, ktorý prišiel na ihrisko a prosil rozhodcov, aby dovolili Geršonovi pokračovať. Napokon tréner ustúpil a mohlo sa hrať ďalej. Jeho zverenci prehrali s Knicks 91:106. Ospravedlňujúci list zaslal komisárovi NBA Davidovi Sternovi a prezidentovi Knicks Donniemu Walshovi aj kouč Geršon.

"Mal som dostatok času na prehodnotenie svojho správania v zápase s New Yorkom, preto vyjadrujem ľútosť organizácii Knicks, NBA, basketbalovým fanúšikom z Madison Square Garden a celej krajine. Náš pobyt v USA bol nádherný a mal pomôcť deťom v Migdal Ohr, preto verím, že pár minút môjho nevhodného vystupovania nezatienilo všetko dobré, čo priniesli úžasné zápasy s Knicks a Los Angeles Clippers," napísal Geršon.

V rovnakom duchu sa niesol aj list Šimona Mizrahiho, ktorý sa navyše poďakoval Knicks za pohostinnosť a podčiarkol, že Geršon mal po výzve rozhodcov ihneď opustiť ihrisko.