V úvode hokejových MS do 20 rokov Švajčiari zdolali Nemcov

nedeľa, 26. december 2010 22:01 | Autor: TASR

V úvodnom zápase 35. majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov, ktoré hostia americké mestá Buffalo a Niagara (26. decembra 2010 - 5. januára 2011), zdolala v nedeľu v buffalskej HSBC Arene v "slovenskej" A-skupine reprezentácia Švajčiarska výber Nemecka 4:3.

Obhajcovia štvrtého miesta z minuloročného šampionátu z kanadského Saskatchewanu Švajčiari rozhodli o svojom triumfe nad Nemcami, ktorí sa do elitnej divízie v tejto vekovej kategórii vrátili po ročnej pauze, už v prvej tretine. V 5. min otvoril skóre Pestoni a následne mladí reprezentanti krajiny "helvétskeho kríža" využili tri presilové hry za sebou. V zostávajúcich dvoch tretinách Nemci dokázali už len skorigovať výsledok, v závere im k vyrovnaniu nepomohla ani takmer polminútová hra bez brankára. Šesť zo siedmich gólov padlo v presilovkách.

MS hráčov do 20 rokov - A-skupina - výsledok:

Nemecko - Švajčiarsko 3:4 (0:4, 1:0, 2:0)
Góly: 25. Noebels (Plachta, Bittner), 51. Plachta (Höfner, Hüfflin), 56. Mapes (Hauner, Orendorz) - 5. Pestoni (Hofmann), 10. Niederreiter, 10. Loeffel (Niederreiter), 14. Camperchioli (Pestoni, Hofmann)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Kühnhackel a Möchel (obaja Nem.) na 10 min, presilovky: 2:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boman (Fín.), Kaval (USA) - Bláha (ČR), Brown (USA), 13 629 divákov.